Barbie-wymarzona zabawka każdej dziewczynki

Kultowe lalki Barbie już od dziesięcioleci wywołują uśmiech na twarzach najmłodszych, zwłaszcza dziewczynek. Popularność tej zabawki nie gaśnie, przeciwnie, wciąż powstają nowe serie i akcesoria dla tej wyjątkowej lalki. Skąd się wzięła Barbie i co znajdziemy w ofercie marki? Już podpowiadamy. 

Sposób na kreatywną zabawę, czyli kilka słów o Barbie

Twórczynią słynnej zabawki, która znana jest dziś na całym świecie, była amerykańska businesswoman Ruth Handler. Pomysł na lalki Barbie przyszedł do niej w 1959 roku. A to wszystko za sprawą jej córki, Barbary, która w trakcie swoich zabaw starała się naśladować dorosłych. To właśnie jej kultowa lalka zawdzięcza swoją nazwę- Barbie, czyli zdrobnienie od imienia Barbara. 

Produkcją tych zabawek zajęła się amerykańska firma Mattel. Pomysłodawczyni w trakcie projektowania Barbie, inspirowała się niemiecką lalką Bild Lilli. Zabawa lalkami miała rozwijać kreatywność i wyobraźnię małych dziewczynek. Charakterystyczną cechą lalek Barbie od zawsze było i jest wysoka jakość wykonania oraz dbałość o każdy, najmniejszy szczegół. Od lat zabawki te odzwierciedlają również aktualne trendy w modzie.

Oferta Lalek Barbie-jakie modele i zestawy możemy kupić?

Popularną zabawką mogą bawić się dzieci w wieku już od ok. 3-4 lat. Barbie to już od dawna nie tylko sama lalka, ale cały świat, w którym się obraca. Dlatego oprócz pojedynczych Barbie, możemy kupić całe zestawy akcesoriów takie jak domki, zwierzątka, auta, ubranka mebelki, a także zestawy kreatywne. Nie mniejszą popularnością cieszy się także męska wersja lalki- Ken. Najmłodsze dziewczynki, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tymi zabawkami, z pewnością będą zachwycone seriami, w których lalka jest księżniczką, syrenką, czarodziejką,  Kopciuszkiem, Roszpunką czy Śpiącą Królewną.

Dla nieco starszych miłośniczek Barbie producent przygotował serię Kariera. W jej skład wchodzą lalki prezentujące nowoczesne wzorce i bohaterki. Są tutaj np. Barbie dentystka, Barbie lekarka, ale też astronautyka, fryzjerka czy strażaczka. Dziewczynki mogą dzięki temu odkrywać swoje aspiracje i marzenia i bawić się np. w szkołę jazdy konnej czy salon mody.

W ofercie firmy Mattel jest też seria My Scene, która powstała z myślą o większych dziewczynach, które mają możliwość pobudzenia wyobraźni, przeżywając przygody z paczką przyjaciół Barbie. Lalki z tej kolekcji mają nieco większe głowy niż te klasyczne. Ciekawym rozwiązaniem jest również seria Barbie Color Reveal. W jej skład wchodzą lalki, które po kontakcie z wodą zmieniają kolor. Natomiast małe entuzjastki mody, mogą cieszyć się zabawą Barbie z kolekcji Extra, w której każda lalka wyróżnia się oryginalnym wyglądem. Ponadto w tej kolekcji znajdziemy mniejsze laleczki-siostrzyczki Barbie. Każda seria to także ciekawe dodatki, które urozmaicą każdą zabawę.

Niezależnie od wieku czy zainteresowań- każda dziewczynka znajdzie w świecie Barbie wymarzoną lalkę dla siebie. Uniwersalność tych zabawek i bogata oferta marki sprawiają, że lalkami i akcesoriami chętnie bawią się także chłopcy. Zestawy z Barbie to świetna okazja do wspólnej zabawy.

Info

Copyright © 2022 Lalki barbie